Ať už máte chuť na čerstvou rybu, rádi svádíte boj s přírodou nebo jste si prostě jen právě vyřídili povolenku, rybaření může propadnout dočista každý. Jak je jistě známo každému dobrému rybáři, ryby nejlépe berou za deště. To se ovšem v případě ne příliš dobrého vybavení může stát problémem. Pokud by člověk během několika hodinového čekání celý mokrý prochladl, mohl by také na rybaření zanevřít. A to by byla veliká škoda. Pokud se navíc jedná o rybaření ve skupině, nebylo by vůbec marné pouvažovat a přečíst si něco o bivacích.
Když budete mít s sebou bivak, už vás nic nezastaví. Navíc jestli vyjedete na celý víkend s partou kamarádů, je vhodné mít případné vybavení vždy po ruce. Je přeci zbytečné děsit se, zda z toho černého mračna něco spadne či nikoliv, a když vás zastihne prudký déšť, budete si moct vychutnat lahodné pivo v pohodlí a v suchu.
Ovšem v rámci zachování suché kůže není zapotřebí vždy sebou tahat bivak. Pokud jsme se rozhodli rybařit nalehko, o samotě či prostě jen nemáme prostředky na nákup a přepravu těžšího bivaku, můžeme zvolit alternativu s nižšími náklady.
Pokud rybaříme sami, rozhodně postačí lepší pláštěnka. Ta nám zajistí potřebné sucho, a navíc dopřeje volnost pohybu. V případě muškaření, by se dalo mluvit dokonce o nutnosti. Jelikož nemůžeme zůstat neustále schovaní na břehu v bivaku, ale musíme se vydat do proudu, v dešti bez pláštěnky ani ránu.
Ve variantě, kdy rybaříme ve dvou je vhodnou alternativou bivaku, stan. Ten je mnohem lacinější a v případě dvou, či tří osob bohatě postačí. Každému je samozřejmě jasné, že není uzpůsoben a nemůže konkurovat rybářskému bivaku, avšak jako lehčí a levnější varianta postačí.
Rybaření ovšem není jen honba za úlovkem, důležité je užít si klidu a čerstvého vzduchu. A pokud během té vší krásy ještě ulovíme pořádnou rybu je to jen další velké plus.