Často vám spíše než léky zaberou domácí metody léčby. Jsou většinou dlouhodobé, tudíž se problémů zbavíte rychle a většinou napořád, často chutné a u některých produktů byste jejich kouzelný účinek ani nečekali. Bylinky a koření patří mezi nejčastější metody léčení, v některých případech se objeví i další ingredience jako česnek, cibule a další.
Koření může mít účinky proti bolesti, ale také funguje proti dalším aspektům nemoci. Na záněty, nejvíce zánět v krku či v průduškách, funguje mix Anýzu, Tymiánu a Fenyklu. Nechte louhovat přibližně 10 minut (ne více, pokud se nechcete dočkat nelahodící chuti) a podávejte. Účinek je znát již druhý den.
Stejně tak využijte i bylinky ze zahrady a ty, které běžně najdete. Můžete je využívat odděleně, nebo si vytvořit čajovou směs, která bude více účinná a zapůsobí na více bodů vašeho těla. Šípek z keře, který se objevuje v každém městě, působí proti bolestem hlavy a pročišťuje močové cesty. Po vychladnutí účinek slábne. Můžete jej obohatit o mateřídoušku, která působí především na kašel a zápach z úst. Ten je většinou způsobený infekcí v krku. Přidáním lipového květu zmírníte danému nemocnému teplotu, funguje i na uklidnění.
Díky meduňce se nebudete cítit ospalí, ale pomůže i při zlepšování trávení. A klasický mátový čaj, který zná téměř každý a najdou se jedinci, kteří jej opravdu nemají rádi, ale i naopak. Navíc je opravdu dobrým pomocníkem při léčbě z nachlazení, ulevuje ze zažívacích obtíží a využívají jej ženy při zvýšených menstruačních bolestech.
Kromě bylinek však existují přímo čaje, které k nám dorazily z východu. Pokud toužíte po pořádné dávce energie, rozhodně si připravte Senchu, což je druh zeleného čaje, nebo Rooibos. Oba tyto druhy fungují zároveň proti rakovině a jsou přírodním antioxidanty. Pokud se rozhodnete, že chcete žít zdravě, naplno a hlavně dlouho, pijte čaje.